כלי עבודה הפופולריים לאיטום גגות מבנים


 
החורף הגיע, ואיתו אנשים רבים מבינים כי עליהם לבצע איטום גגות במקומות שונים בכדי להגן על המבנה מפני חדירה של מי גשמים. איטום גגות מאפשר שמירה על המבנה, ומאפשר לכם לעבור את החורף בשלום, ולכן ברגע שיש כמה ימי הפוגה מהגשם, ניתן לראות רבים אשר עולים על גג המבנה בכדי לאטום אותו.
כמובן, יש לכם אפשרות להזמין אנשי מקצוע מהתחום אשר יבצעו עבורכם את האיטום של הגג, אך אם יש לכם מעט ידע בתחום, ואתם חושבים שתוכלו לבצע את האיטום בעצמכם, עליכם לרכוש כלי עבודה מתאימים אשר יאפשרו לכם לבצע זאת.


השיטות השונות לאיטום גגות

אם החלטתם לבצע איטום של הגג בכוחות עצמכם, עליכם להכיר את השיטות השונות לאיטום גגות. כך תוכלו לבחור בשיטה הנכונה והעדיפה עבורכם ולרכוש כלי עבודה אשר יאפשרו לכם לאטום את הגג באותה שיטה ללא כל בעיה.
אז אילו שיטות הן הנפוצות ביותר לאיטום גגות? הנה הרשימה:
  • יריעות ביטומניות: יריעות ביטומניות אלו יריעות אשר כוללות חומר הנקרא ביטומן. ביטומן הינו חומר איטום מקצועי אשר מאפשר לבצע איטום של גגות מבנים בצורה המונעת חדירה של מים אל תוך המבנה. את ההדבקה של היריעות אל הגג יש לבצע בעזרת דבק מיוחד ולאחר מכן לחצם את היריעות על מנת שידבקו כראוי על הגג. חשוב מאוד לנקות היטב את הגג לפני איטום בצורה הזו, אחרת הוא לא יבוצע כראוי.
  • זיפות: שיטה המאפשרת איטום של הגג באמצעות זפת חמה. זו השיטה הוותיקה והקלאסית בה השתמשו במשך דורות רבים, וכוללת מריחה של זפת חמה על הגג, השטחה של הזפת והדבקת יריעות המכסות את הזפת.
 

האם כדאי לבצע את העבודה לבד?

בעידן האינטרנט בו אנו חיים היום רבים סבורים כי הם יכולים לחסוך בהוצאות ולבצע עבודות כמו איטום גגות בכוחות עצמם. רבים פונים אל האינטרנט בכדי למצוא הדרכות והסברים שונים ומיד יוצאים אל חנות חומרי הבניין, רוכשים כמה כלי עבודה ומתחילים לבצע את המלאכה, אך באמצע הדרך, או לעיתים אפילו בסיומה, מבינים כי יש סיכוי שהעבודה לא בוצעה כראוי או שהם לא מספיק בעלי ידע בכדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר.
לכן, איטום גגות כדאי לבצע לבד רק כאשר אתם באמת מכירים את התחום ומבינים בעבודות שיפוצים ובניה. אתם צריכים ידע הרבה יותר מבסיסי בכדי לבצע עבודות כאלו בצורה טובה ולכן חשוב מאוד שיהיה לכם את הידע הנדרש. אם לא, ויש לכם בן משפחה או חבר קרוב שמבין יותר בתחום, תוכלו להיעזר בו, ואם אין בכלל שום אדם שקרוב אליכם ויכול לסייע, עדיף שתבחרו להזמין בעל מקצוע אשר יבצע את עבודת האיטום על הצד הטוב ביותר.

 


תפריט דף הבית טלפון