כיצד איטום גגות מסייע לאיכות הסביבה?


אם אתם תוהים כיצד איטום גגות יכול לסייע לסביבה זהו המאמר שחיפשתם. כיום נפוץ מאוד המושג בניה ירוקה, אך מעטים מבינים מה הכוונה ובמה זה יכול לסייע לסביבה ככלל ולהם בפרט. במאמר זה אתמקד באחד מכלל ההיבטים של בניה ירוקה והוא איטום גגות כחלק מאיטום תרמי, וכיצד בניה זו המשתמשת ביכולות פיזיקאליות טבעיות יכולה לסייע לסביבה ולכיס.
 
כיצד איטום גגות עובד?
מטרת תהליכים של איטום גגות בראש הוא בראשונה היא לבודד את החלל שאותו אוטמים מהסביבה, הן בצורה תרמית והן בצורה פיזית. איטום גגות יוצר מחסום פיזי בין הגג לחלל המגורים, באופן זה הוא מונע חדירה של רוחות, מי גשמים וחרקים לתוך חלל הבית. בנוסף לכך איטום גגות יוצר איטום תרמי בין הסביבה שמחוץ לבית לבין חלל הבית הפנימי, באופן זה יוצרים מבודד סינטטי בעל יכולות בידוד פיסיקאליות גבוהות כך שטמפרטורת הבית תישמר נעימה למתגוררים בה.
כמו שהזכרנו לפני תהליך איטום גגות עושה שימוש בחומרים בעלי יעילות בידוד תרמי גבוהה. כיום מלבד תכונה זו חברות לאיטום גגות העובדות על פי התקנים משתמשות בחומרים ידידותיים לסביבה כך שישמרו על יכולות הבידוד לאורך שנים רבות אך עם זאת יהיה ניתן "להיפתר" מהם בשעת הצורך בלא פגיעה בסביבה.
 
כיצד איטום גגות מסייע לך?
כבר הזכרנו כיצד איטום הגגות מסייע לסביבה ועושה שימוש בנתונים טבעיים של החומר על מנת לתת מענה לאורך שנים רבות. כעת נזכיר היבט לא חשוב פחות של איטום גגות והוא החיסכון הכספי שתקבל אם תאטום את גגך כהלכה. איטום גגות חוסך כסף רב בעלויות החשמל כיוון ששומר על טמפרטורת הבית ופחות מצריך ממך להפעיל מכשירים חשמליים (כגון: מזגן, רדיאטור וכ"ו) המסייעים על שמירת הטמפרטורה. כך בחודשי מזג אוויר קיצוניים (קיץ וחורף) תוכל לחסוך כסף רב בהוצאות החשמל שהולכות על מערכות מיזוג.
מלבד החיסכון הכספי הרב על הוצאות חשמל איטום גגות שנעשה מראש ובתבונה יכול לחסוך אבדות ברכוש בזמן עונת החורף. כשמדובר בגג שלא אטום כהלכה מלבד חדירת רוחות ובריחה של חום החוצה, במהלך חודשי החורף יש גם חדירה של מי גשמים. אם לא נעשה דבר על מנת לבודד את הגג כהלכה ולמנוע חדירה של מי גשמים הדבר יכול לגרום להצפות והרס של קירות, ריצוף ורהיטים ברחבי הבית. חשוב להתכונן לחודשי חודש ולמנוע מעצמכם עוגמת נפש ואבדות של רכוש וכסף.
 
 


תפריט דף הבית טלפון